Już 13 kwietnia na Awix Racing Arenie w Toruniu wyjątkowe zawody, stanowiące prolog Pucharu Polski Pit Bike SM 2019. Podczas wydarzenia będzie można przystąpić do licencji zawodniczej.

To idealna okazja do tego, by rozpocząć sezon w stylu pit bike SM. Podczas wyjątkowej rundy nie tylko będzie można pościgać się wśród stawki zawodników z całego kraju, ale również rozpocząć karierę zawodniczą. – Roboczo mówimy, że to runda rozgrzewkowa. Faktycznie będzie to okazja do tego, by rozruszać się po zimie i wpaść w wyścigowe tempo i w pełni gotowym rozpocząć rywalizację w Pucharze Polski Pit Bike SM, którego pierwsza runda zaplanowana została na 4 maja w Koszalinie. Co ważne, toruńskie zmagania to oficjalne zawody na których będzie można zdobyć licencje. To ważna informacja szczególnie dla nowych zawodników, ponieważ dzięki temu będą mogli punktować od początku zmagań w pucharze- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Licencja

By przystąpić do licencji zawodniczej trzeba posiadać aktualne badania od lekarza sportowego. Przed startem zawodów odbędzie się egzamin teoretyczny ze znajomości oznaczeń i zasad panujących na torze. Ukończenie zawodów jest jednoznaczne ze zdaniem części praktycznej.

Jeżeli zaś nie planujecie startów w pełnej serii Pucharu Polski Pit Bike SM i nie chcecie przystąpić do rywalizacji, można skorzystać z innego wariantu. Są nim jazdy pokazowe, które odbywają się dla dzieci od szóstego roku życia, a od tego sezonu również dla dorosłych. By wziąć udział w jazdach nie trzeba mieć badań lekarskich. Nie ma pomiaru czasu przejazdu i rywalizacji. Są to jazdy wolne, odbywające się na tym samym torze w przerwach między wyścigami.


Piknik Motoryzacyjny

Podczas Pierwszego Starcia na Asfalcie obędzie się również piknik motoryzacyjny, na który wstęp jest wolny. Będzie można zobaczyć między innymi motocykle marki Ducati i Harley Davidson, na miejscu pojawi się również AF Racing Team. Idealnym uzupełnieniem motoryzacyjnych atrakcji będą jazdy testowe zorganizowane na placu obok toru. Tę część poprowadzi Marcin Wiśniewski, czyli popularny Martinez z Radia Gra.

Dla zawodników zaplanowano również dodatkowe treningi. W poniedziałek 8 kwietnia w godz. 15:00-18:00 i w piątek przed zawodami od godz. 9:00. W obu przypadkach jazdy odbędą się na Awix Racing Arenie.