Poznaj nas bliżej

Liczni i silni
Klub zrzesza ponad sto osób, w tym ponad pięćdziesięciu czynnych zawodników pit bike z licencjami. Stanowimy najliczniejszą i najsilniejszą reprezentację tej dyscypliny w kraju, o czym świadczą wyniki klubu osiągnięte w sezonie 2016 i 2017. MX Otopit Toruń to nie tylko zawodnicy pit bike. Do współpracy zapraszamy także zawdoników innych dyscyplin sportów motorowych. W naszym gronie znajdują się zarówno zawodnicy crossowi, jak i ścigający się na torach asfaltowych na poziomie europejskim i światowym.

Dynamiczny rozwój dyscypliny
Minimotocykle są znakomitą formą rekreacji dla całych rodzin, a jednocześnie najtańszym sportem wyczynowym dla wybranych. Stają się popularnym narzędziem treningowym w znanych, sportowych ośrodkach szkoleniowych na całym świecie. Korzystają z nich nawet doświadczeni i utytułowani zawodnicy różnych dyscyplin motocyklowych. Zainteresowanie szkoleniami, treningami i zawodami Pit Bike w Polsce jest z roku na rok coraz większe, także dzięki naszej działalności.

Atrakcyjne wydarzenia
Organizowaliśmy nowatorskie wydarzenia, które w sezonie 2017 zdobyły uznanie uczestników i kibiców z całej Polski. W roku 2018 będziemy kontynuować nasze działania w tym zakresie, dodatkowo czynimy starania o przyznanie Klubowi organizacji rozgrywek Pucharu Polski Pit Bike Supermoto oraz wyodrębnienie oddzielnej dyscypliny motorsportu.

Potencjał medialny
W dyscyplinie drzemie duży potencjał medialny, który chcemy wykorzystać. W sezonie 2017 wiele miejsca naszej działalności poświęcały największe czasopisma i portale z branży motoryzacyjnej, lokalne i ogólnopolskie telewizje, radia i gazety. W roku 2018 planujemy wprowadzenie profesjonalnej relacji „na żywo” z zawodów.

Media społecznościowe
Posiadamy bardzo aktywne profile w mediach społecznościowych Facebook oraz Youtube, które są obecnie najlepszą formą komunikacji z osobami zainteresowanymi naszymi startami oraz całą dyscypliną Pit Bike.

Ambitne cele
Nasze działania będą ukierunkowane nadal na popularyzację dyscypliny Pit Bike i podnoszenie jakości organizowanych imprez. Naszym celem jest także zapewnienie całorocznej bazy treningowej dla członków naszego klubu.

Organizowaliśmy
Imprezy organizowane przez MX Otopit Toruń przyciągały najlepszych zawodników Pit Bike z całej Polski oraz gwiazdy innych dyscyplin motocyklowych, ciesząc się rekordową frekwencją (nawet 70 os. na rundę). Obok rywalizacji na wysokim poziomie znalazło się także miejsce dla rodzinnych spotkań z motoryzacją.

  • Otwarte Mistrzostwa Woj. Kujawsko-Pomorskiego Supermoto – Pit Bike 2017
  • Otwarte Mistrzostwa Woj. Kujawsko-Pomorskiego Pit Country 2017
  • Pikniki rodzinne pod nazwą „Bezpieczne motowakacje 2017” (2 edycje)
  • Gala Pit Bike 2016 i 2017
  • Jazdy testowe

Braliśmy udział
Zawodnicy MX Otopit Toruń startowali w wielu zawodach w całym kraju. Ciężka praca zaowocowała przede wszystkim widocznym progresem umiejętności każdego z nich, a także wieloma sukcesami na arenie okręgowej, ogólnopolskiej, jak również międzynarodowej. Każdy sezon kreuje nowych bohaterów.

  • Puchar Polski PitBike supermoto 2016, 2017
  • Ogólnopolskie Mistrzostwa Pomorza Zachodniego Cross Country 2016, 2017
  • Cross Country Mielno 2017 – POLSKI DAKAR
  • MOTOSHOW: Flat Track na toruńskiej Motoarenie
  • Prezentacje działalności w szkołach i na lokalnych wydarzeniach społeczno-kulturalnych