Poznaj nas bliżej

Liczni i silni

Klub aktualnie zrzesza blisko 130 członków, w tym ponad pięćdziesięciu czynnych zawodników pit bike z licencjami. Stanowimy najliczniejszą i najsilniejszą reprezentację tej dyscypliny w kraju, o czym świadczą wyniki klubu na przestrzeni ostatnich lat.  MX Otopit Toruń to nie tylko zawodnicy pit bike. Do współpracy zapraszamy także zawodników innych dyscyplin sportów motorowych. W naszym gronie znajdują się zarówno zawodnicy crossowi, jak i ścigający się na torach asfaltowych na poziomie europejskim i światowym. Pracujemy z najlepszymi trenerami w naszym kraju, m.in. Marcinem Wójcikiem czy Markiem Szkopkiem.

Dynamiczny rozwój dyscypliny

Minimotocykle są znakomitą formą rekreacji dla całych rodzin, a jednocześnie najtańszym sportem wyczynowym dla wybranych. Stają się popularnym narzędziem treningowym w znanych, sportowych ośrodkach szkoleniowych na całym świecie. Korzystają z nich nawet doświadczeni i utytułowani zawodnicy różnych dyscyplin motocyklowych. Zainteresowanie szkoleniami, treningami i zawodami pit bike w Polsce jest z roku na rok coraz większe, także dzięki naszej działalności.

Dynamiczny rozwój
Rok 2018 stał się przełomowym dla dyscypliny pit bike, która oficjalnie została zatwierdzona przez Polski Związek Motorowy. Dzięki naszej współpracy z PZM udało się również obniżyć wiek startów na torach asfaltowych. Do tej pory było to 12 lat, po zmianach jest to 8 lat.

Atrakcyjne wydarzenia

Organizowaliśmy nowatorskie wydarzenia, które w sezonie 2017 zdobyły uznanie uczestników i kibiców z całej Polski. W roku 2018 dzięki naszym staraniom ustanowiony został Puchar Polski Pit Bike SM, który mieliśmy przyjemność organizować. W 2019 będziemy kontynuować organizację zawodów off-road i SM, a także rozszerzymy treningi naszych zawodników o flat track. Poza zawodami aktywnie promujemy dyscyplinę pit bike na targach i imprezach branżowych.

Potencjał medialny

Prawdopodobnie pit bike stały się najbardziej atrakcyjną dyscypliną motorsportu dla mediów. Wiele miejsca naszej działalności poświęcały największe czasopisma i portale z branży motoryzacyjnej, lokalne i ogólnopolskie telewizje, radia i gazety. Współpracujemy z największymi mediami w naszym kraju w ramach umów patronackich. Nasi zawodnicy gościli w studio “Pytanie na śniadanie”, podczas naszych zawodów można spotkać nie tylko kamery lokalnych telewizji, ale również branżowego TVN Turbo.

Media społecznościowe

Posiadamy bardzo aktywne profile w mediach społecznościowych Facebook oraz Youtube, które są obecnie najlepszą formą komunikacji z osobami zainteresowanymi naszymi startami oraz całą dyscypliną Pit Bike. W 2018 wdrożyliśmy relacje live z naszych zawodów, dzięki czemu kibice z całej Polski , mogli na bieżąco śledzić to co dzieje się na torach.

Ambitne cele

Nasze działania będą ukierunkowane nadal na popularyzację dyscypliny Pit Bike i podnoszenie jakości organizowanych imprez. Naszym celem jest także zapewnienie całorocznej bazy treningowej dla członków naszego klubu.

Organizowaliśmy

Imprezy organizowane przez MX Otopit Toruń przyciągały najlepszych zawodników Pit Bike z całej Polski oraz gwiazdy innych dyscyplin motocyklowych, ciesząc się rekordową frekwencją (nawet blisko 100 osób na rundę). Obok rywalizacji na wysokim poziomie znalazło się także miejsce dla rodzinnych spotkań z motoryzacją.

-Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018, Tor Głażewo
-Puchar Polski Pit Bike SM 2018, Bydgoszcz, Toruń, Koszalin
-Wakacyjna Akademia Pit Bike, cykliczne szkolenia w Lisewie
-Szkolenia off-road na Torze Głażewo
-Otwarte Mistrzostwa Woj. Kujawsko-Pomorskiego Supermoto – Pit Bike 2017
-Otwarte Mistrzostwa Woj. Kujawsko-Pomorskiego Pit Country 2017
-Pikniki rodzinne pod nazwą „Bezpieczne motowakacje” (3 edycje)
-Gala Pit Bike 20162, 2017, 2018
-Jazdy testowe

Zawodnicy MX Otopit Toruń startują w wielu zawodach w całym kraju. Ciężka praca zaowocowała przede wszystkim widocznym progresem umiejętności każdego z nich, a także wieloma sukcesami na arenie okręgowej, ogólnopolskiej, jak również międzynarodowej. Każdy sezon kreuje nowych bohaterów.