MX Otopit Toruń na co dzień wspiera młode talenty i rozwój dzieci i młodzieży. Ty również możesz wesprzeć nasze działania! Przekaż 1% na rozwój toruńskiego motorsportu.

MX Otopit Toruń wspiera rozwój młodych talentów. Stawiamy na popularyzacje motosportu wśród dzieci i młodzieży. Poza organizacją wielu wydarzeń o charakterze promocyjnym, głównym celem naszego klubu jest kształtowanie i rozwój naszych zawodników. Teraz kiedy zbliża się okres rozliczeniowy, wszyscy mamy możliwość przekazać swój procent podatku na działalność klubu. Zachęcamy do tego nie tylko członków MX Otopit Toruń i całe rodziny, ale i Waszych przyjaciół oraz osoby kochające motorsport i stawiające na rozwój młodych talentów.

Klub aktualnie zrzesza blisko 130 członków, w tym ponad pięćdziesięciu czynnych zawodników pit bike z licencjami. Stanowimy najliczniejszą i najsilniejszą reprezentację tej dyscypliny w kraju, o czym świadczą wyniki klubu na przestrzeni ostatnich lat.  MX Otopit Toruń to nie tylko zawodnicy pit bike. Do współpracy zapraszamy także zawodników innych dyscyplin sportów motorowych.

Minimotocykle są znakomitą formą rekreacji dla całych rodzin, a jednocześnie najtańszym sportem wyczynowym dla wybranych. Stają się popularnym narzędziem treningowym w znanych, sportowych ośrodkach szkoleniowych na całym świecie. Korzystają z nich nawet doświadczeni i utytułowani zawodnicy różnych dyscyplin motocyklowych. Zainteresowanie szkoleniami, treningami i zawodami pit bike w Polsce jest z roku na rok coraz większe, także dzięki naszej działalności.

Rok 2018 stał się przełomowym dla dyscypliny pit bike, która oficjalnie została zatwierdzona przez Polski Związek Motorowy. Dzięki naszej współpracy z PZM udało się również obniżyć wiek startów na torach asfaltowych. Do tej pory było to 12 lat, po zmianach jest to 8 lat.

Nasze działania będą ukierunkowane nadal na popularyzację dyscypliny Pit Bike i podnoszenie jakości organizowanych imprez. Naszym celem jest także zapewnienie całorocznej bazy treningowej dla członków naszego klubu.

Zawodnicy MX Otopit Toruń startują w wielu zawodach w całym kraju. Ciężka praca zaowocowała przede wszystkim widocznym progresem umiejętności każdego z nich, a także wieloma sukcesami na arenie okręgowej, ogólnopolskiej, jak również międzynarodowej. Każdy sezon kreuje nowych bohaterów.