Osiemdziesięciu śmiałków pojawiło się dziś na głażewskim torze, by rywalizować podczas II rundy terenowego Pit Bike Cup.

Dwudziestka to uczestnicy jazd pokazowych, a reszta to zawodnicy siedmiu klas które walczyły na Torze Głażewo. Od Amatorów, przez najmłodszych Stock 90 i Stock 125, przez walecznych Stock 150 Junior i Stock 150, kobiece Pit Ladies, po najmocniejszych w stawce Super Pit. Debiutowała także nowa klasa Big, która została połączona ze stawką Amator.

Pierwsza seria
Już pierwsza seria wyścigów na głażewskim torze przysporzyła kibicom wiele emocji. Bardzo optymistycznie wygląda stawka Amator. Na linii startowej ustawiło się aż szesnastu zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zawodami. Zawodnicy klasy Amator nie muszę posiadać licencji zawodniczej, nie ma też klasyfikacji sezonu. Pierwszy wyścig zdominowali reprezentanci klubu RC Leszno: pierwszy na mecie zameldował się Patryk Grabowski, drugi był jego brat Krystian Grabowski, a trzeci Michał Sasek. Dll całej trójki były to ich pierwsze zawody.

Emocji nie zabrakło też w najmłodszej klasie Stock 90. W maszynie startowej pojawiło się sześciu młodych adeptów dwóch kółek, niestety po pechowym starcie ze stawki odpadł Przemek Krysiak, a Bartek Derek postanowił jechać dalej i ukończył wyścig, ale pozycji nie zdołał już odrobić. Wyścig wybrał z bardzo dobrym stylu, niedościgniony dla rywali Maksymilian Pawełczak, drugi Tomek Raczek, trzeci Dominik Wegner. Jedyna dziewczynka w klasie Stock 80, Zuzia Lewandowska była czwarta.

Trzynaście minut plus dwa okrążenia to dystansa młodzieży w klasie Stock 125. To już zawodnicy z całkiem sporym doświadczeniem, czołówka była niezagrożona, ale największa batalia rozgrywała się w środku stawki. Wygrani to trójka reprezentantów MX Otopit Toruń: Oliwier Kaźmierski, Oskar Tuszyński, Mikołaj Hubner.

Kolejny wyścig to łączony wyścig Stock 150 Junior i Pit Ladies. Bardzo mocna stawka i doświadczeni zawodnicy. Cała czternastka ukończyła wyścig, w stawce kobiet pierwsza była Daria Leba, która już pretenduje do walki z kolegami, druga Ola Turno, której zaciął się gaz i była bliska upadku, a ten zaliczyła Agata Flor, która finalnie dojechała trzecia. Pierwsza trójka klasy Stock 150 Junior to bardzo dobrze znane na głażewskim torze nazwiska: Mateusz Affelt, Kacper Błaszak i Bartek Lamparski.

Pierwszy wyścig najmocniejszych klas Stock 150 i Super Pit tradycyjnie zgotowały wielkie show dla publiczności. Nazwiska, które zapadną publiczności w pamięci to Jakub Majrzak i Łukasz Majkowski, zawodnicy po kontakcie na przedostatnim okrążeniu nieco przetastowali swoje pozycje w stawce, pechowo dla tego drugiego, który wyścig ukończył na trzeciej pozycji i drugiej w klasie. Na finiszu Stock 150: Cyprian Bieliński, Piotr Drypa i Hubert Paduch. Super Pit: Jakub Majchrzak, Łukasz Majkowski, Jakub Jastrzębski.

Druga seria
Wielkie zaskocznie w klasie Amator, wyścig drugi wygrywa Michał Chlebowski, który zaledwie od dwóch miesięcy jeździ na pit bike, drugi tym razem Patryk Grabowski, który w przedostatnim okrążeniu zaliczył upadek, trzecie miejsce podobnie, jak w pierwszym wyścigu wywalczył Michał Sassek.

W Stock 90, po dziesięciu minutach i dwóch okrążeniach liderzy pierwszego wyścigu, utwierdzili swoje pozycje dzisiejszego dnia. Maks Pawełczak bezkonkurencyjny, bardzo dobre równe tempo prezentował drugi- Tomek Raczek, trzeci był Dominik Wegner. PO pechowej pierwszej serii, więcej mógł tym razem zaprezentować Bartek Derek, który dojechał czwarty.

W klasie Stok 125 bardzo emocjonujący finisz i walka do samego końca. Bardzo zasłużone i ciężko wypracowane i bronione do samego końca miejsce trzecie przywiózł Jakub Kunicki, drugi finiszował Oskar Tuszyński, a wygranym tego wyścigu, podobnie jak w pierwszej serii był Oliwier Kaźmierski.

Wyścig łączony klas Stock 150 Junior i Pit Ladies pechowo zakończył się dla Aleksandry Turno, która pod koniec wyścigu wpadła z toru i tym samym go nie ukończyła. Pierwsza w kobiecej klasie dojechała Daria Leba, która poprawiła też pozycje w całej stawce, druga była Agata Flor, a trzecia debiutująca w klasie Pit Ladies, Zuzia Prusak. W Stock 150 Junior pozycję poprawił Kacper Błaszak, który tym razem wygrał wyścig, drugi był Szymon Majkowski, a trzeci Michał Drypa.

Ostatni wyścig dnia, czyli Stock 150 i Super Pit to znów rozpychanie się najszybszych rajderów na Torze Głażewo. Świetną formę po raz kolejny pokazał Cyprian Bieliński, który nie tylko wygrał klasę Stock 150, ale i rywalizował z Super Pitami. Drugi w Stockach był Hubert Paduch, trzeci Piotr Drypa. W pojedynku gigantów wygrał Łukasz Majkowski, drugi był Jakub Jastrzębski, a trzeci Kamil Zima.

III runda Pit Bike Cup już 27 lipca na tym samym torze.