Treningi, zawody, eventy. Wakacje to środek sezonu. Co przygotowaliśmy dla Was w najbliższym czasie?

Treningi
Tradycyjnie w tygodniu cykl treningów na asfalcie i w terenie. Fani off-roadu spotkają się dwukrotnie na torze w Głażewie, gdzie pod okiem mistrza Polski Karola Kruszyńskiego trenują zgodnie ze stopniem zaawansowania. Poniedziałek 5 sierpnia to trening dla początkujących, a czwartek 8 sierpnia to trening dla zaawansowanych. Zarówno w poniedziałek, jak i czwartek startujemy o 18:00, koszt 30 zł. W środę spotykamy się na treningu na placu w Lisewie. Trening zaczyna się o 17:00, potrwa do 20:00, poprowadzi go trener Tomasz Grabowski.

Weekend w Polsce: asfalt, off-road i flat track
W niedzielę 11 sierpnia na krakowskim MotoParku, odbędzie się Puchar Katanki Pit Bike 2019 dedykowane są wszystkim miłośnikom rywalizacji na asfalcie. Puchar Pit Bike Katanki odbędzie się w godzinach od 10:00-20:00. Zawody zaplanowane są w czterech klasach: najmłodsi (8-12 lat) MRF 80 i YCF 88, starsze dzieci (10-14 lat) na MRF120 i YCF125, kolejna klasa dla zawodników od 13 roku życia MRF 140 i YCF 150, oraz druga grupa na tych samych pojemnościach powyżej 19 lat, kobiety od 12 roku życia, pojemność 120-150 MRF i YCF, aż po Family na dowolnych pojemnościach do 150ccm: dziecko plus dwie osoby z rodziny.

Tego samego dnia będzie można spróbować swoich sił we flat tracku- odbędzie się piknik na torze żużlowym w Rawiczu. Warunek jest tylko jeden. Trzeba zdemontować przedni hamulec. Podczas pikniku będzie można trenować zarówno na pit bike MRF, jak i YCF, a wszystko będzie odbywało się pod okiem trenera sportu motocyklowego. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy według pojemności sprzętów. Podczas eventu będzie można wypożyczyć pit bike i spróbować jazdy podczas specjalnych sesji przeznaczonych dla nowych osób. Zawodnicy ze swoimi minimotocyklami zostaną podzieleni na grupy treningowe: do 90 cc, do 125 cc, do 150 cc, open oraz duże motocykle supermoto. Koszt udziału dla zawodnika to 80 zł.

Również w niedzielę 11 sierpnia można wziąć udział w treningu pod okiem Marcin Wójcika. Na szkolenie dla fanów pit bike zapraszamy do Rajkowych koło Pelplina. Trening dedykowany jest dla wszystkich grup zaawansowania: od początkujących, średniozaawansowach po zaawansowanych. Wystarczy zgłosić się sms-owo pod numerem: 513028587 podając imię, nazwisko, stopień zaawansowania oraz kolor grupy jeśli wcześniej trenowaliście w Głażewie. Koszt udziału 70 zł.

Zawody
Najbliższe rundy cykli pit bike to IV runda Pucharu Polski Pit Bike, która odbędzie się 31 sierpnia na Kartodromie w Bydgoszczy oraz finał Pit Bike Cup, który odbędzie się 15 września na torze Głażewo. Na 8 września zaplanowano też endurance na pit bike, które mają zostać rozegrane na toruńskiej Awix Racing Arenie.