Tradycyjnie społeczność pit bike włącza się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Unisław, czyli tam gdzie znajduje się nasza kolebka- tor Głażewo.

Tradycyjnie w niedzielę parada pit bike przejedzie ulicami miejscowości. Wszyscy posiadacze pit bike (ale także fani większych dwóch kółek) proszeni są o stawienie się na parkingu pod salą gimnastyczną o 14:40, gdzie rozpocznie się formowanie szyków, a o 15:00 start parady. Później do samej 19:00 będzie można korzystać z przejażdżek dla dzieci na sali i innych atrakcji przygotowanych przez klub i społeczność toru Głażewo. Podczas “Światełka do Nieba” o 19:00 w unisławski parku, rozbłysną oświetlone pit bike. Rozstrzygniemy konkurs na najpiękniej oświetlony pojazd.

W Unisławiu orkiestrowe granie rozpocznie się już w sobotę 11 stycznia. Wtedy to w godz. 10:00 – 14:00 odbędzie się pobór krwi na parkingu przy Urzędzie Gminy w Unisławiu. Tego samego dnia wieczorem w Klubie Magazyn odbędzie się koncert zespołu Szulerzy. Impreza rozpocznie się o godz. 20:00. Koszt biletów w przedsprzedaży 15 zł. Bilety w dniu koncertu w cenie 20 zł.

W gminie Unisław w dniu finału zbierać pieniądze będzie 50 wolontariuszy. W niedzielę, 12 stycznia szereg atrakcji przygotowano na hali widowiskowo-sportowej. W godz. 15:00 – 19:00 będzie się wiele działo. W trakcie imprezy przewidziano pokazy strażackie, kącik atrakcji dla dzieci, występy artystyczne, harcerski punkt nauki udzielania pierwszej pomocy, zakątek teatru lalek, strefę szycia serduszek, oglądanie nieba w astro-bazie, pokazy cyrkowe, stoiska z produktami Kół Gospodyń Wiejskich.

Na licytacji znajdą się dziesiątki rozmaitych przedmiotów i voucherów, a wśród nich wyjątkowe Złote Serduszko WOŚP, piłka z autografami reprezentacji Polski kobiet w futsalu, obrazy, vouchery na pobyt w hotelach i usługi spa, lokalne produkty, gadżety WOŚP-owe i wiele innych.

Na finał niedzielnych wydarzeń przewidziano ognisko z kiełbaskami w parku oraz światełko do nieba. Ognisko w parku przewidziano w godz. 19.00 – 20.30.