Już w piątek 31 lipca 2020 oczekiwane przez wszystkich pierwsze zawody na asfalcie. Runda rozgrzewkowa to nie tylko szansa na sprawdzenie swojej formy, ale i możliwość zdobycia licencji przez nowych zawodników.

W ostatni piątek lipca zawodnicy z całego kraju spotkają się na pierwszych zawodach na asfalcie. Runda rozgrzewkowa będzie wstępem do wyjątkowego sezonu. To właśnie w tym roku, po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Polski Pit Bike SM, ale zanim to nastąpi czas rozkręcić sezon na torach asfaltowych. – Cieszymy się, że udało się zorganizować rundę “przedsezonową”, podczas której zawodnicy będą mogli zdobyć licencje. Dzięki temu w pierwszej rundzie Pucharu, która zaplanowana jest na 15 sierpnia w Starym Kisielinie, będą mogli na spokojnie startować i zdobywać punkty. Po wstępnych deklaracjach spodziewamy się sporej frekwencji na torze w Toruniu. Wiem, że wszyscy spragnieni są rywalizacji i nie mogą doczekać się spotkania na torze- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

W Toruniu do rywalizacji staną zawodnicy z klas: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies, Super Pit oraz nowej Pit Girls. Jest ona skierowana do dziewczynek w wieku 8-12 lat, a wyścig tej klasy będzie połączony z klasą Stock 90.

Podczas rozgrzewki w Toruniu zawodnicy mogą testować opony. Nie ma wymogów co do producenta ogumienia, podobna sytuacja będzie miała miejsce podczas Mistrzostw Polski Pit Bike SM. Na zawody warto wpaść również dlatego, by przygotować się do wrześniowych mistrzostw, które odbędą się na tym samym obiekcie.

Przypominamy, że w zawodach startować mogą dzieci od 8.roku życia. Poza licencjonowanymi zawodnikami oraz kandydatami do licencji, pojawią się także uczestnicy jazd pokazowych.

Uwaga! Przed rundą rozgrzewkową będzie można skorzystać z treningów na torze Awix Racing Arena organizowanych przez tor- w środę w godzinach 10:00-14:00, w czwartek 10:00-17:00. Rezerwacja bezpośrednio na torze: tel: 510990775, e-mail biuro@racingarena.pl

Lekarz sportowy! Z aktualnymi wynikami zapraszamy w czwartek 30 lipca od 18:45 na wizytę do lekarza sportowego, koszt 50 zł. Zapisy i szczegóły w formularzu: https://bit.ly/2X0HOdR

Biuro zawodów będzie czynne w czwartek 30 lipca w godz. rejestracja uczestników zawodów od godziny 12.30 do 15.30 oraz w dniu zawodów od 7:15

Runda rozgrzewkowa
31 lipca 2020
Awix Racing Arena, Toruń
Udział: 50 zł do 8 roku życia, 100 zł do 16 roku życia, 200 zł powyżej
Zapisy: https://otopit.pl/zapisy/runda-rozgrzewkowa/

Regulaminy:
Uzupełniający: https://drive.google.com/file/d/1IvXlM3mNPLRhjDdLzSiyciaDXNR42U9B/view
Ogólne: https://pzm.pl/regulaminy/mini-motocykle-pit-bike