Przypominamy, że zarówno treningi, jak i zawody odbywają się w reżimie sanitarnym. Co muszą wiedzieć zawodnicy i osoby im towarzyszące?

Przed nami pierwsze zawody w tym sezonie. Zawodnicy spotkają się w najbliższy piątek- 31 lipca na Awix Racing Arenie w Toruniu. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują zasady sanitarne w związku z panującą pandemią. Prosimy o uszanowanie obowiązujących standardów, dla dobra wszystkich uczestników oraz dalszej możliwości organizacji zawodów. 

O czym pamiętać?
Najważniejszy jest obowiązek zakrywania twarzy- nosa i ust oraz zachowania dystansu społecznego 1,5 m.

Podczas aktywności sportowej nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 metrowego dystansu społecznego, ponieważ ze względu na specyfikę sportu nie jest to obiektywnie możliwe. Zaleca się jednak jak najmniejszy kontakt i jego utrzymywanie (nawet w sporcie), tak często jak tylko jest to możliwe w przypadku danego sportu.

Jednocześnie podczas przerw w rywalizacji sportowej obowiązuje nakaz zachowania odległości 1,5 m od siebie, zaś w przypadku braku możliwości zachowania dystansu społecznego – obowiązek zakrywania nosa i ust. Polski Związek Motorowy rekomenduje zakrywanie nosa i ust przez osoby zajmujące się obsługą zawodów.

Nie gromadzimy się!
Podczas trwania zawodów dbamy o to, by niepotrzebnie nie gromadzić się w większe grupy. Tyczy to się także oficjalnych punktów programu. Odprawa dla zawodników będzie odbywała się przez mikrofon, zawodnicy zostają w swoich boksach. Nie gromadzimy się także podczas podium. Wygrani, którzy na nim stają również muszą mieć maseczki. Nie będzie również szampana. 

Organizatorzy zawodów i innych wydarzeń sportowych dyscypliny proszą o uszanowanie tych zasad. Osoby, które nie będą respektować powyższych zaleceń, mogą zostać poproszeni o opuszczenie obiektu.