60 uczestników rundy rozgrzewkowej, która odbyła się na torze Awix Racing Arena w Toruniu to dobry prognostyk nadchodzącego sezonu. Az 26 nowych zawodników stanęło do egzaminu na licencję.

55 zawodników w siedmiu klasach oraz uczestnicy jazd pokazowych. Mimo, że to tylko zapowiedź sezonu i dla wielu uczestników runda podczas której głównym celem jest zdobycie licencji zawodniczej, rywalizacji nie zabrakło.

Stok 90 z przytupem
Fantastyczna frekwencja w najmłodszej grupie wyścigowej. W łączonych klasach Stock 90 i Pit Girls do pierwszej rywalizacji w tym roku stanęło aż osiemnastka zawodników, w tym cztery dziewczynki.  Warto wspomnieć o ogromnym progresie zawodników tej grupy wiekowej, najlpeszy czas okrązenia na Awix Racing Arena został tu poprawiony o ponad 2 sekundy. A to dopiero rozgrzewka.

-Osobiście cieszę się, że podczas zawodów w Toruniu mogliśmy zobaczyć mnóstwo nowych twarzy. To jest główny cel tych zawodów, sprawdzian dla nowych zawodników i możliwość uzyskania licencji. Nie mogę doczekać się już pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, która odbędzie się 15 sierpnia w Starym Kisielinie, tam już do rywalizacji dołączy reszta zawodników, których znany z poprzednich lat. Szykuje się bardzo ciekawy, mimo że specyficzny sezon- podkreśla Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń.
Zawody zostały rozegrane w formule pucharowej. To oznacza, że wszystkie klasy zawodnicze: Stock 90, Pit Girls, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit zostały podzielona na klasy wyścigowe. Zawodnicy rywalizowali w grupach: najmłodszej Stock 90 i Pit Girls, Rookie i Pro. 

Po kwalifikacjach w top-lap najszybszymi zawodnikami okazali się Andrzej Prawucki z klasy Super Pit Motokarton Racing, Adrian Soja z Super Pit z klubu NSA Taboss Racing Nysa, zaś trzeci uplasował się Maksymilian Pawełczak Stock 125 z MX Otopit Toruń. Ten ostatni z liderów po kwalifikacjach, niestety nie ukończył dzisiejszych zawodów, po kontuzji której doznał na torze. 

Na torze pojawia się także coraz więcej płci pięknej. Najszybszą dziewczynką w nowej klasie Stock 90 była dziś Zuzia Lewandowska, zaś w klasie Pit Ladies najwyższe laury zebrała Joanna Miller. -Bardzo się cieszę, że mogłam dziś być w Toruniu, ale najważniejszy dla mnie jest rozwój całej dyscypliny i kiedy widzę tę ilość nowych osób na paddocku, to chyba najlepszy widok. Trzymam kciuki, sezon przed nami, dziewczynki z Pit Ladies pięknie dziś się zaprezentowały, były też nowe zawodniczki, to super zwiastun na przyszłość i rozwój klas kobiecych- podkreśla Miller.

Klasyfikacja generalna Rundy rozgrzewkowej na asfalcie:
Pit Girls
1. Zuzia Lewandowska
2. Antonina Rogalska
3. Laila BIELECKA

Stock 90
1.Jakub STANKIEWICZ
2.Bartosz DEREK
3.Hubert GRABOWSKI

Stock 125
1.Dawid Nowak
2.Igor Teske
3.Michał Burzyński

Pit Ladies
1.Joanna MILLER
2.Magdalena STANKIEWICZ
3.Oliwia WOJCIESKA


Stock 150 Junior
1.Bruno Bytyń
2.Michał Widmański
3.Jakub Suś

Stock 150
1.Patryk Stankiewicz
2.Jakub Waszak
3.Miłosz Kurkul

Super Pit
1.Adrian Soja
2.Andrzej Prawucki
3.Marcin Byrzyński