W sezonie 2021 do grona partnerów Pucharu oraz Mistrzostw Polski Pit Bike SM dołącza firma CST, producent wysokiej jakości opon. Marka znajduje się w czołówce branży oponiarskiej. CST, witamy na pokładzie!

Firma Cheng Shin Tire (CST) produkująca opony CST została założona w Tajwanie w 1967 roku. Rozpoczęła swoją działalność od produkcji opon rowerowych, stopniowo wchodząc w inne segmenty rynku i rozszerzając swoją ofertę o opony do motocykli, quadów, samochodów ciężarowych, samochodów osobowych, wózków widłowych i autobusów. Niezależnie od rodzaju opon, priorytetem firmy zawsze była produkcja opon najwyższej jakości. Obecnie Cheng Shin Tire znajduje się w czołówce branży oponiarskiej na świecie, zajmując pierwsze miejsce wśród producentów opon rowerowych i dziesiąte miejsce, biorąc pod uwagę wszystkie opony. Opony CST są dostępne już w ponad 150 krajach, na polskim rynku pojawiły się w 2003 roku.

W swojej ofercie marka CST posiada również opony do Pit Bike’ów – Na chwilę obecną jest dostępny jeden rodzaj opon do Pit Bike’ów, model CST CM-RS  w rozmiarze 100/90-12 oraz 120/80-12. Zalecana przez producenta praca tej opony to temperatura od 15 stopni Celsjusza. Wyprodukowana jest już opona na deszcz w rozmiarach 100/80-12 oraz 120/80-12, która przeszła testy w sposób bardzo zadowalający producentów oraz zawodników w japońskiej serii wyścigów.
Dzisiaj jest numerem 1 jako „deszczówka”. W planach jest też „opona zimowa”, która będzie rekomendowana do ściągania się w temperaturach poniżej 15 stopni Celsjusza zarówno na torach otwartych, jaki i zamkniętych oraz pod dachem, szczególnie w okresie zimowym. Opony można kupić u naszych partnerów, między innymi na
www.pitbke.pl lub bezpośrednio u nas, na stronie www.armoto.pl – powiedział Artur Herej z CST Polska. 

W sezonie 2021, CST będzie wspierać Puchar oraz Mistrzostwa Polski Pit Bike SM – Postanowiliśmy wesprzeć zawody Pit Bike, ponieważ to sport nie tylko dla zamożnych. Chcemy wspierać młode talenty, które może za jakiś czas będą startować na arenie międzynarodowej – mówi Artur Herej.

W imieniu całej społeczności pit bike witamy markę CST na pokładzie. Jest nam ogromnie miło że kolejny partner dostrzegł potencjał drzemiący w naszej dyscyplinie, tym bardziej że marka CST jest nam znana od lat i ceniona ze względu na wysoką jakość oferowanych produktów. W sezonie 2021 jedziemy razem po najwyższe cele.