Już w najbliższy weekend 15-16 maja wracają treningi off-road. Treningi wracają w wielkim stylu, bo poprowadzą ją mistrzowie motocrossu: Marcin Wójcik i Paweł Wizgier. Swoich sił będą mogli spróbować także ci, którzy dopiero zaczynają przygodę ze światem pit bike.

Dwóch tuzów motocrossu i najlepszych szkoleniowców. Taki duet zainauguruje treningi off-road rozpoczynające przygotowania do startu Puchar Polski Pit Bike Off-Road. Przypominamy, że ten wystartuje w czerwcu na torze w Brodnicy. Marcin Wójcik to dobrze znany szkoleniowiec, nie tylko polskiej kadry motocrossowej, ale i wielu wybitnych zawodników. Były zawodnik i wielokrotny mistrz w swojej dyscyplinie na co dzień prowadzi szkółkę w Gdańsku. W Głażewie gościł już wielokrotnie. Paweł Wizgier to również utytułowany zawodnik, w zeszłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie MX Masters, trener z bogatym doświadczeniem, bardzo ceniony przez swoich kursantów.

TRENINGOWA SOBOTA
„Jazdy wolne 15 i 16 maja„. Już w sobotę na głażewskim torze zaplanowano cały dzień jazd. Wystartują one o 9:00 rano i potrwają do popołudnia. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy według zaawansowania: początkującą, średniozaawansowaną, zaawansowaną. Każda z nich odbędzie trening zarówno z jednym, jak i drugim trenerem. Dokładny harmonogram poznamy przed wydarzeniem, ale na pewno nikomu nie zabraknie jazdy. Pierwszy dzień treningów przeznaczony jest dla osób, które już jeżdżą, niezależnie czy zaczynają czy są już zawodnikami. Udział kosztuje 100 zł od osoby.

W niedzielę drugi trening z Marcinem Wójcikiem. Jest on również kierowany do osób, które miały już kontakt z torem podział podobny, jak dzień wcześniej- początkujący, średniozaawansowani i zaawansowani. Niedzielny trening będzie sprofilowany na szybkość. Udział w godz. 9:00-12:00 to koszt 50 zł.

ZAPRASZAMY POCZĄTKUJĄCYCH
„Pierwszy raz na torze”. W drugiej części dnia spotkanie z torem dla świeżaków. Co to oznacza? Zapraszamy wszystkich początkujących, którzy już posiadają swoje minimotocykle, ale jeszcze nie korzystali z rad doświadczonego trenera. O 13:30 rozpocznie się spotkanie i wstęp teoretyczny, dla uczestników oraz rodziców. To zajęcia wprowadzające w świat techniki jazdy, wstęp do tego jak dobrze i bezpiecznie rozwijać się w świecie off-roadu. Koszt również 50 zł. Zajęcia zakończą się około 16:00

W tym samym czasie zapraszamy dzieci do 12 roku życia, które jeszcze nie mają swoich pit bike”ów, a chcą spróbować swoich sił. Bezpłatne jazdy próbne będą odbywać się na mniejszym torze obok. Nie trzeba się zapisywać, ale bardzo zachęcamy również do udziału w spotkaniu teoretycznym z trenerem o 13:30.

Cały weekend będzie czynna wypożyczalnia. Tam można skorzystać z jazd na wypożyczonym sprzęcie, ale warto wcześniej umówić godzinę. Numer kontaktowy do wypożyczalni to: 693058132

Na treningi, poza jazdami próbnymi obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz elektroniczny. https://otopit.pl/treningi/