Koszaliński MotoPark stanie się areną zmagań na najwyższym poziomie. To właśnie tam, podczas weekendowych rozgrywek, wyłonieni zostaną najlepsi w kraju zawodnicy.

Tytuły mistrzowskie będzie można zdobyć, aż w dziewięciu klasach. Mistrzostwa Polski składają się z dwóch dni zmagań na torze. W sobotę odbywają się kwalifikacje i pierwsze wyścigi, a w niedziele zawodników czekają starty finałowe. Pozycje do startu określą punkty zebrane pierwszego dnia. –Dużo jazdy, wielkie emocje i łzy wzruszenia. Formuła Mistrzostw Polski to kondensacja wielu czynników. W tym roku trofea przy dźwięku Mazurka Dąbrowskiego będą wręczane w Koszalinie. To właśnie tam zjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju i tam dojdzie do ostatecznej potyczki. W zeszłym roku ta formuła dopiero debiutowała, ale wszyscy wiemy, jak zaciętą walkę toczyli zawodnicy minimotocykli na przestrzeni dwóch dni, już za kilka dni czeka nas powtórka. Do zobaczenia w Koszalinie- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmi na MotoParku
Koszaliński obiekt jest bardzo dobrze znany zawodnikom ścigającym się na minimotocyklach pit bike. Rokrocznie odbywa się tam runda pucharowa, tym razem obiekt będzie gościł sportowców walczących o najbardziej prestiżowe tytuły w naszym kraju. Tor jest niezwykle malowniczo usytuowany, co zapewnia atrakcyjny przebieg również dla zgromadzonej publiczności, z trybun widoczna jest praktycznie cała nitka obiektu.

Zawodnicy ścigający się na miniotocyklach pit bike muszą mieć skończone 8 lat. W takim wieku można uzyskać licencję zawodniczą Polskiego Związku Motorowego. Dla młodszych uczestników organizatorzy przewidują tzw. jazdy pokazowe, formę przejazdów na torze bez rywalizacji i punktów, podczas mistrzostw odbędą się one w niedzielę. Drugi dzień zawodów, będzie wielkim świętem dla zawodników, do finałowych zmagań dostaną się bowiem najlepsi. Organizatorzy wychodzą naprzeciw możliwościom i co roku wprowadzają nowości w harmonogramie. W tym roku jest to klasa Lite 150. – Mam nadzieję, że dzięki takiemu rozwiązaniu zawodnicy Pit Bike, będą mieć jeszcze większe pole do rywalizacji. W nowej klasie zobaczymy głównie jeden z flagowych modeli marki MRF, czyli 140 SM, ale wystartować można tam również na YCF 150 z głowicą CRF. Zapowiada się świetne, sportowe widowisko- podkreśla Maciej Merchel, MRF Polska. 

Najgorętszy weekend sezonu
Podczas Mistrzostw Polski mogą startować tylko pełnoprawni zawodnicy z licencjami. W odróżnieniu do Pucharu Polski Pit Bike SM, zawodnicy mają dowolność co do stosowanych opon. By w danej klasie zostały przyznane tytuły mistrza i wicemistrza wymagana jest minimalna liczba sześciu zawodników, przy sklasyfikowaniu dziewięciu zawodników przyznany zostaje również tytuł II wicemistrza. 

Mistrzostwa Polski Pit Bike odbędą się w weekend 28-29 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się przy udziale publiczności, a wstęp nie jest biletowany. Organizatorzy zapewniają również relację live z przebiegu weekendowych zawodów. W sobotę start transmisji zaplanowano na godz. 13:00 https://youtu.be/w5GNuRtJ4jI, natomiast niedzielny finał będzie można śledzić od godz. 11:30 https://youtu.be/EJKPSdKQhPI Zapisy na zawody znajdują się na stronie toruńskiego klubu MX Otopit Toruń: https://otopit.pl/mp/